POVESTEA MEDALIILOR

În spatele unei medalii stă efortul comun al echipei de organizare și cel al participanților. Anul acesta, medalia are o însemnătate aparte, ea fiind confecționată din..PIATRĂ! Da, ați citit bine, fix din piatră! De ce? Pentru că piatra stă la baza oricărei fundații puternice, oferindu-ți posibilitatea de a construi punți de legătură, trainice și solide. Noi, Școala Alergării, suntem uniți în jurul unei viziuni comune, credem în conexiuni! Credem în acele legături trainice și solide între copii și sport, și ne dorim să aducem aceasta contribuție la conexiunea lor.

De aceea, noi credem că fiecare medalie pe care o primiți la final, reprezintă o conexiune a copiilor cu alergarea, reprezintă acea piatră unica pusă la baza fundației prin care putem crea noi și noi conexiuni, un viitor durabil la care să privim zâmbitori și mândrii! Pentru noi, această medalie de piatră înseamnă lucrul bine făcut, înseamnă dedicare, atenție și speranță, iar voi, sunteți prima noastră conexiune!

Fiind confecționată din piatră, unicitatea este caracteristica primordială a acestei medalii!

Așa ca, hai și fii UNIC, ia-ne medalia!

Școala Alergării - Trofeul Tăuții Măgherăuș 2020 - Copii

Trofeul Tăuții Măgherăuș 2020

Aleargă ca lucrurile bune să-ți găsească urma!

Coorganizator

Acest eveniment este posibil datorită

Parteneri

S-au implicat și

Școala Alergării - Trofeul Tăuții Măgherăuș 2020 - DJTS