Școala Alergării - Trofeul Tăuții Măgherăuș 2020
Școala Alergării - Trofeul Tăuții Măgherăuș 2020 - Copii

Trofeul Tăuții Măgherăuș 2020

Aleargă ca lucrurile bune să-ți găsească urma!

Asociația Club Sportiv Şcoala Alergării CSSA cu sprijinul Primăriei şi a Consiliului Local Tăuţii Măgherăuş organizează în data de 9 Mai 2020 competiția „Trofeul Tăuţii Măgherăuş”. Aceasta are ca scop promovarea mişcării (alergarea în aer liber) şi a unui stil de viaţă sănătos pentru un segment larg al populaţiei precum şi implicarea comunităţii locale într-o acțiune de promovare a sportului, mișcării, sănătății şi beneficiile acestora.

Cui se adresează?

Cursa Copiilor

Copii încadrați într-un sistem de învățământ din județul Maramureș, cu vârste cuprinse între 4 și 19 ani

Cursa Populară

Adresată publicului larg, doritor de mișcare, de orice vârstă

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nulla id purus neque. Curabitur pulvinar elementum neque in dictum. Sed non lectus nec tortor iaculis tincidunt.
Anton Ardelean - Primar Tăuții Măgherăuș
Anton Ardelean
Primar Tăuții Măgherăuș

Sportul te învață să ai caracter, te învață să joci după reguli, te învață să știi ce înseamnă să câștigi și să pierzi - te învață ce este viața.

Școala Alergării - Ana Hecico
Ana Hecico
Antrenor

Coorganizator